data publikacji

Zarządzanie usługami wydruku dla sektora MŚP – to nowa oferta Sharp dla użytkowników biznesowych.

Urządzenia wielofunkcyjne Sharp posiadają szeroki zakres zaawansowanych zabezpieczeń, które chronią informacje podczas ich tworzenia, udostępniania i przechowywania

Firma Sharp Electronics wprowadziła na rynek nową ofertę z zakresu zarządzania usługami wydruku (Managed Print Services – MPS), która pomoże małym i średnim przedsiębiorstwom kontrolować i zoptymalizować środowisko druku.
Sharp opracował spersonalizowany pakiet usług, obejmujący odpowiednie urządzenia, oprogramowanie, usługi przechowywania dokumentów w chmurze, konsultacje w zakresie bezpieczeństwa dokumentów oraz bieżące zarządzanie. Co ważne: komponenty i poziomy usług, oferowane w ramach elastycznego kontraktu będą mogły być zmienione w dowolnym momencie.

­– Niemal każda mała i średnia firma musi drukować lub skanować dokumenty. Niestety, rzeczywistość pokazuje, że większość nie ma ani czasu ani specjalistycznej wiedzy, aby robić to w sposób optymalny. Największym problemem są tutaj niepotrzebne koszty administracyjne, o których nie każdy pamięta. Dzięki usługom Sharp MPS możemy zaoferować małym i średnim firmom odpowiednie rozwiązania, stosowane dotychczas wśród klientów Enterprise – wyjaśnia Maciej Tomaszewski, Country Sales Manager, Sharp Electronics CEE.

Usługi Sharp MPS opierają się na metodologii, którą możemy opisać w pięciu etapach: od oceny potrzeb klienta i zaproponowania rozwiązania, przez zmianę polityki drukowania, po bieżące zarządzanie i nieustanną optymalizację. Ta metodologia stanowi strategiczne ramy, stworzone dla zapewnienia elastyczności i możliwości dopasowania usług.

W ramach proponowanego rozwiązania Sharp może zaoferować między innymi:
- optymalizację floty drukującej,
- wdrożenie systemu zarządzania drukiem i skanowaniem,
- opracowanie chmurowego obiegu dokumentów,
- stworzenie przeszukiwalnego repozytorium dokumentów,
- wdrożenie systemu synchronizacji plików i dokumentów. 

Firma Gartner szacuje, że proaktywne podejście do zarządzania środowiskiem druku może obniżyć koszty druku biurowego od 10 do 30 procent.

Urządzenia wielofunkcyjne Sharp posiadają szeroki zakres zaawansowanych zabezpieczeń, które chronią informacje podczas ich tworzenia, udostępniania i przechowywania.

Zabezpieczenia obejmują:
- szyfrowanie danych na dysku twardym urządzenia,
- automatyczne usuwanie danych po określonym czasie,
- druk poufny z dysku,
- możliwość ustawiania haseł do plików,
- wielokrotne nadpisywanie danych,
- komunikacja SSL,
- zabezpieczenie dokumentów przed kopiowaniem.

W ramach usług MPS, Sharp oferuje również: zabezpieczenie dostępu do chmur publicznych,  oprogramowanie do druku podążającego czy bezpieczne współdzielenie plików i dokumentów w modelu BYOD (Bring Your Own Device).

Sharp posiada ponadto usługi zarządzania treścią (Managed Content Services), które mogą być świadczone wspólnie z MPS. Przedsiębiorstwa mogą na przykład wykorzystać system zarządzania dokumentami Cloud Portal Office firmy Sharp oraz zintegrowane oprogramowanie do automatyzacji workflow dokumentów.
Istotnym elementem MCS jest również zarządzanie komunikacją – tutaj Sharp może pochwalić się bogatym portfolio monitorów profesjonalnych, interaktywnych oraz oprogramowaniem do Digital Signage.


 

Więcej informacji o rozwiązaniach Sharp Managed Print Services dla małych i średnich przedsiębiorstw znajdziesz tutaj (KLIKNIJ)1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0