data publikacji

O premierowych urządzeniach drukujących Hewlett-Packard mówi Łukasza Rosa, IITO Category Manager w HP Polska

 


Ile nowych urządzeń drukujących dla biznesu wprowadzacie Państwo do oferty jesienią?

Jesienią wprowadzamy dwa atramentowe urządzenia drukujące dla biznesu HP Deskjet Ink Advantage 3545 i HP Deskjet Ink Advantage 4515 oraz trzy laserowe: HP LaserJet Enterprise MFP M630, HP LaserJet Pro M201 i HP LaserJet Pro MFP M225.

Wiem, z jakim zaangażowaniem HP pracuje nad ciągłym rozwojem technologii druku atramentowego.  Jak Państwo widzicie zastosowanie atramentu w biznesie? I jakimi argumentami przekonujecie użytkowników, że warto? Bo panuje jednak powszechne przekonanie, że w firmach bardziej opłaca się drukować na urządzeniach laserowych?

Urządzenia atramentowe, poza profesjonalną jakością wydruków, zapewniają dużą efektywność przy niskich kosztach eksploatacji. Drukarki HP Officejet Pro X drukują kolorowe dokumenty profesjonalnej jakości nawet dwukrotnie szybciej i do 50 proc. taniej, niż drukarki laserowe. Drukarka HP Officejet Pro X to najszybsza na świecie drukarka biurkowa, co odnotowano w Księdze rekordów Guinnessa. Drukarki atramentowe doceniają także klienci - 2 na 3 firmy z listy FORTUNE 500® kupują urządzenia HP Officejet Pro na potrzeby druku w przedsiębiorstwie*. Nowa atramentowa generacja może tworzyć wydruki wysokiej jakości z prędkością nawet 70 stron na minutę (0,9 sekundy na 1 stronę wydruku). Technologia HP PageWide korzysta z zaawansowanych technik druku stosowanych w przemyśle poligraficznym, które teraz są dostosowane do skali zarówno małego, jak i dużego zespołu. Ponad 42 tysiące malutkich dyszy – wbudowanych w nieruchomą głowicę o szerokości strony A4 – jednocześnie nanosi cztery kolory oryginalnego pigmentu HP na poruszający się arkusz papieru. Ponieważ przesuwa się papier, a nie głowica, drukarki z serii HP Officejet Pro X są dzięki temu bardzo ciche i szybkie. Narzędzie HP Web Jetadmin umożliwia natomiast kontrolowanie i monitorowanie floty drukarek z pojedynczej, centralnej lokalizacji podnosząc efektywność i redukując koszty związane z utrzymaniem urządzeń drukujących w firmie. HP Officejet Pro X  nie tylko zmieniają sposób myślenia o urządzeniach z wkładami atramentowymi, ale także wpływają na sposób funkcjonowania przedsiębiorstwa, oferując przełomową technologię, która jest o połowę tańsza w porównaniu z kolorowymi drukarkami laserowymi.

Którym firmom rekomendowalibyście urządzenia atramentowe, a którym laserowe?

Rynek urządzeń drukujących, zarówno atramentowych jak i laserowych, jest stabilny i utrzymuje się na stałym poziomie. Wybór odpowiedniego urządzenia dla firmy powinien być jednak oparty o jej rzeczywiste potrzeby. Należy określić, ile wydruków miesięcznie będzie wykonywanych na danym urządzeniu oraz jakiej jakości wydruków oczekujemy? Czy będziemy drukować w kolorze czy tylko w czerni i czy potrzebujemy urządzenia tylko do druku, czy również do kopiowania lub skanowania dokumentów. Odpowiedzi na te pytania pozwolą na wybór optymalnego rozwiązania w stosunku do realnych potrzeb firmy, także pod względem kosztów eksploatacji. Pozwoli to również ustalić, czy lepszym rozwiązaniem dla firmy będą urządzenia laserowe czy atramentowe. Klienci poszukujący urządzeń drukujących powinni również zwrócić uwagę na własne potrzeby biznesowe, związane z zarządzaniem infrastrukturą druku w firmie. Mam tutaj na myśli możliwości rozbudowy sprzętu oraz oprogramowania, a także integracji z rozwiązaniami pochodzącymi od niezależnych firm. W ofercie firmy HP znajduje się wiele urządzeń drukujących, przeznaczonych dla biznesu. Urządzenia są zróżnicowane pod względem technologii, funkcjonalności, wydajności oraz cen, tak by każdy przedsiębiorca mógł znaleźć urządzenie najlepiej trafiające w swoje potrzeby.

Czy można precyzyjnie określić te potrzeby?

Jeśli być bardziej konkretnym, to w przypadku, gdy mówimy o średniej miesięcznej liczbie wydruków w firmie, nie większej niż 500 sztuk, rekomendujemy urządzenia atramentowe z serii HP OfficeJet Pro – na przykład HP OJ 251 dw, HP OJ 8100 czy HP OJ 276dw MFP lub HP OJ8600 eAiO (w przypadku urządzeń wielofunkcyjnych). Alternatywnie urządzenia laserowe: HP Laserjet Pro 200 color M251 lub MFP M276. Gdy miesięczna liczba wydruków przekracza 750 sztuk, ale jest mniejsza niż 2800 sztuk, wtedy rekomendujemy urządzenia atramentowe z serii HP OfficeJet Pro X na przykład HP OJ 451dw czy HP OJ 476dw MFP lub urządzenia laserowe, na przykład HP LaserJet Pro 400 color M451 lub MFP M476.

A jeśli priorytetem dla firmy jest duża ilość kolorowych wydruków?

Jeśli zależy nam bardziej na jakości wydruków, to lepszym rozwiązaniem będzie seria urządzeń laserowych, a w przypadku, gdy ważniejsze są niskie koszta eksploatacji - trafniejszym wyborem będą urządzenia atramentowe. Dla firm, które przygotowują wiele kolorowych dokumentów, powyżej 2800 miesięcznie, najlepszym wyborem będą urządzenia atramentowe z serii HP Officejet Pro X – OJ 551dw lub OJ 576dw MFP albo alternatywnie urządzenia laserowe - HP LaserJet Enterprise 500 color M551 lub MFP M575.Jakość dokumentów drukowanych na tych urządzeniach jest bardzo wysoka, przy jednoczesnych niskich kosztach eksploatacji.

Rozmawiała: Marzena Szulc | biuro-kreacja.info

 

*Na postawie wewnętrznych danych handlowych HP gromadzonych od jesieni 2010 r. do lata 2013 r., dotyczących sprzedaży dla firm z listy FORTUNE 500 (wg stanu z września 2013 r.). Stwierdzenie to nie zostało potwierdzone przez magazyn FORTUNE ani firmę Time Inc. FORTUNE 500 jest zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Time Inc. używanym na mocy licencji. FORTUNE, Time Inc. oraz przedsiębiorstwa wymienione na listach FORTUNE 500 nie są podmiotami stowarzyszonymi firmy Hewlett Packard i nie promują jej produktów ani usług.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0