data publikacji

Obecnie, w czasach mobilności, istotne jest posiadanie ważnych informacji zawsze pod ręką, przy jednoczesnym zapewnieniu ich bezpieczeństwa i gotowości do druku.

Dla użytkowników ważna jest przede wszystkim duża kompatybilność i łatwość obsługi urządzeń

Komentuje: Cezary Świderski, Konica Minolta – Solution Product Manager, Konica Minolta Business Solutions Polska

W czasach mobilności pracownicy w jeszcze większym stopniu niż do tej pory przestają być uzależnieni od swojego biurka. Potrzebują więc odpowiednich narzędzi, żeby efektywnie wykonywać swoją pracę, dzielić się wiedzą i dokumentami.
Drukowanie z każdego miejsca na świecie i przy użyciu dowolnego urządzenia mobilnego jest dużym ułatwieniem nie tylko w mobilnym środowisku pracy. Przydaje się także wtedy, gdy zależy nam na szybkim odebraniu wydruków z urządzenia – wówczas zadanie druku zlecamy po prostu w drodze do pracy.

Dla użytkowników ważna jest przede wszystkim duża kompatybilność i łatwość obsługi urządzeń. Konica Minolta spełnia te wymogi dzięki takim aplikacjom, jak:
- AirPrint,
- Google Cloud Print,
- Konica Minolta Print Service,
- Mopria Print Service.

Do drukowania w chmurze można wykorzystywać wszystkie urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta, które wyróżniają się przede wszystkim możliwością bezpośredniej obsługi chmury na panelu urządzenia. Istnieje także opcja bezpośredniego druku plików, tj. Word, Excel bez potrzeby instalacji dodatkowych aplikacji oraz skanowanie dokumentów bezpośrednio na ekran urządzenia mobilnego.

Jeśli chodzi o drukowanie mobilne, nie można zapomnieć również o PageScope Mobile, aplikacji która łączy urządzenia mobilne z systemami druku bizhub za pomocą Android oraz iOS.
Rozwiązanie to umożliwia użytkownikom przechowywanie i organizację często używanych dokumentów na swoich smartfonach i urządzeniach mobil­nych. W ten sposób są zawsze przygotowani na wypadek, gdyby potrzebny był dokument w wersji drukowanej, nawet jeśli są poza swoim miejscem pracy.
Dodatkowo istnieje możliwość prze­glądania internetu i bezpośrednie drukowanie wybranych stron www, a zintegrowana łączność z różnymi dostawcami usług w chmurze zapewnia łatwy dostęp do przechowywa­nych dokumentów i ich drukowanie.

Drukarki wielofunkcyjne Konica Minolta są automatycznie wykrywane, dzięki czemu podłączanie do nich urządze­nia mobilnego jest szybkie, proste i wygodne. Aplikację można łatwo skonfigurować w taki sposób, aby przed dokonaniem wydruku z urządzenia mobilnego wymagała uwierzytelnienia. Istnieje też możliwość przypisania odpowiednim użytkownikom przesłanych zadań drukowania oraz ich rozliczenia.


Zainteresowanie drukowaniem mobilnym wciąż wzrasta. Przewidujemy, iż większość firm w mniejszym lub większym stopniu zaakceptuje rozwiązania chmurowe. A wzrost liczby podmiotów, które zdecydują się na migrację swojej infrastruktury drukującej do chmury obliczeniowej to kwestia czasu – podsumowuje ekspert z Konica Minolta Business Solutions Polska.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
3.8