data publikacji

Business Garden Wrocław jest jednym z trzech parków biznesowych, realizowanych pod marką Business Garden w Polsce. Pozostałe dwa kompleksy powstają w Warszawie i Poznaniu.

 


Business Garden to koncepcja nowoczesnych parków biznesowych, które dzięki połączeniu rozwiązań z dziedziny architektury, ergonomii i technologii, oferują komfortowe dla ludzi i przyjazne dla środowiska miejsca pracy. Wrocławski park biznesowy zlokalizowany będzie przy ulicy Legnickiej, w sąsiedztwie Magnolii - największego centrum handlowo-rozrywkowego na Dolnym Śląsku. W pobliżu projektu znajduje się także stacja kolejowa Mikołajów i liczne przystanki komunikacji miejskiej.

Idea projektu

Głównym założeniem projektu było stworzenie przyjaznego, komfortowego i efektywnego środowiska pracy w miejscu dawnego Wzgórza Mikołajskiego. Tak zrodziła się idea rozległego ogrodu, wokół którego zlokalizowano budynki o funkcji biurowo-usługowej. Budynki posadowione są na płycie wspólnego, jednokondygnacyjnego garażu podziemnego. Do garażu prowadzą trzy niezależne wjazdy, po jednym dla każdego z możliwych etapów inwestycji. Komunikację kołową zaplanowano po obwodzie kompleksu, tak aby w jak najmniejszym stopniu była uciążliwa dla pieszych i rowerzystów przebywających na terenie Business Garden. Ze starannością urządzono także główne strefy wejściowe do budynków i zadbano o istotne powiązania pieszo-rowerowe, mające na celu integrację projektu z najbliższym otoczeniem.

Budynki biurowo-usługowe

Biurowce zostały zaprojektowane jako modułowe, powtarzalne obiekty. Typowy budynek ma kształt litery H. W celu dywersyfikacji wprowadzono różną długość skrzydeł budynków. Biurowce oferują elastyczną w aranżacji i dobrze doświetloną przestrzeń typu open-space. W zależności od potrzeb, każdą z kondygnacji można podzielić na określoną liczbę najemców.

Kompleks przyjazny środowisku

Zgodnie z wymogami certyfikacji LEED, kluczowe rozwiązania budowlane i techniczne mają stworzyć komfortowe i przyjemne środowisko pracy dla użytkowników, a także zapewnić optymalizację kosztów w okresie utrzymania, przy jednoczesnym ograniczeniu negatywnych oddziaływań na środowisko.
Podstawowe założenia zakładają osiągnięcie wysokiego poziomu efektywności energetycznej, m.in. dzięki zastosowaniu urządzeń z czujkami ruchu, detektorami akustycznymi i programatorami czasu, oraz wykorzystanie materiałów regionalnych, po części uzyskanych z surowców przetworzonych oraz materiałów o niskim współczynniku VOC (organiczne substancje lotne).
Business Garden będzie także charakteryzować się wysokim udziałem terenów zielonych. Na obszarze kompleksu powstanie wewnętrzny ogród, który stworzą rośliny charakterystyczne dla lokalnych ekosystemów z wyraźną przewagą gatunków roślinności trawiastej odpornych na suszę. 

Realizacja projektu

Realizacja projektu będzie przebiegała etapowo. Pierwszy etap inwestycji, planowany na lata 2014-2016, obejmuje swoim zakresem realizację trzech budynków biurowo-usługowych usytuowanych od ulicy Jaworskiej. Budynek 1 jest obiektem wolnostojącym, natomiast budynki 2 i 3 będą ze sobą połączone łącznikiem. W sumie oferować będą 37 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni najmu.
Inwestorem i deweloperem Business Garden Wrocław jest Vastint Poland, doświadczony deweloper należący do Inter IKEA Property Division.
 


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0