data publikacji

Firma BuroHappold Engineering zaprojektowała wydajne, innowacyjne biuro, gdzie priorytetem jest zdrowie i dobre samopoczucie pracowników.

Nowe biuro firmy BuroHappold Engineering w Spektrum Tower w Warszawie

Międzynarodowe biuro projektowe BuroHappold Engineering przeniosło się do nowej, zdrowej przestrzeni biurowej w Spektrum Tower w Warszawie.

Wykreowana przestrzeń stała się „żywym laboratorium”, prezentującym najnowsze rozwiązania stosowane w projektowaniu biur. Wdrażając swoje pomysły we własnym środowisku BuroHappold stworzyło biuro będące wizytówką usług oferowanych klientom.

Jakość środowiska wewnętrznego biura została doceniona przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja, które uhonorowało projekt HVAC budynku Spektrum Tower i siedziby BuroHappold nagrodą branżową Pascal 2016.

Nowy rozdział zrównoważonego budownictwa

Zdrowie i dobre samopoczucie stanowi nowy rozdział zrównoważonego budownictwa, gdyż ok. 90 proc. kosztów w biznesie to koszty zatrudnienia, w tym pensje i świadczenia (koszty wynajmu i energii to tylko 10 proc. kosztów operacyjnych). Jakość środowiska wewnętrznego w budynkach określa, jak ludzie się w nim czują, z kolei zdrowie i dobre samopoczucie wpływa na ich produktywność w pracy, dlatego biurowiec powinien głównie służyć ludziom.

Badania wskazują, że wprowadzenie serii zmian, mających na celu poprawę środowiska pracy, może zwiększyć produktywność, w wielu przypadkach bezpośrednio wpływając na wyniki finansowe biznesu. Na przykład, jak wskazują badania, efektywny system wentylacyjny podwyższa produktywność pracowników o 11 proc., a lepsze oświetlenie przyczynia się do zwiększenia wydajności o 23 proc.

Wyznaczanie standardów

BuroHappold dostarcza rozwiązania zorientowane na końcowego użytkownika. Nowa siedziba firmy zaprojektowana została tak, aby stanowić showroom najnowocześniejszych rozwiązań i technologii pozytywnie wpływających na zdrowie i produktywność w przestrzeni biurowej na otwartym planie, jednocześnie minimalizując zużycie energii.

Projektując swoje biuro, firma BuroHappold od początku współpracowała z partnerami: Philips Lighting, Ecophon, Halton i Carrier aby zmaksymalizować wydajność oświetlenia, akustyki i systemów HVAC. Dodatkowo, w przygotowaniu nowego, zdrowego biura firmę wspierali: AktivTek, Florabo2, Green Water Solutions, Hansgrohe, Koło, Geberit oraz IMI Hydronic Engineering.

Współpraca pozwoliła na wypracowanie najwyższej jakości rozwiązań w ośmiu obszarach: hałas i akustyka, oświetlenie i światło słoneczne, jakość powietrza, komfort termiczny, wygląd i odczucia, wydajność wody i energii, dostęp do udogodnień, budynek modernizowany i ponowne użycie materiałów. Aby potwierdzić pozytywny wpływ biura na zdrowie i samopoczucie jego użytkowników, firma BuroHappold zarejestrowała swoje biuro do certyfikacji WELL Building Standard®.

Komfort i zdrowie

Dla komfortu świetlnego pracowników zastosowano oświetlenie typu LED o regulowanym płynnie natężeniu. Poziom oświetlenia został zaprogramowany indywidualnie dla każdego stanowiska pracy. Świeże powietrze kierowane jest tam, gdzie zapotrzebowanie na nie jest najwyższe, np. ze względu na liczbę przebywających ludzi w danej strefie. Jest to możliwie dzięki wykorzystaniu detektorów stężenia CO2 i nawiewom o zmiennym wydatku.

Optymalną temperaturę zapewnia system klimatyzacji, reagujący na lokalne zmiany (np. ze względu na nasłonecznienie), jak i uwzględniający odmienne preferencje użytkowników.
Oszczędności w zużyciu energii i wody sprzyja zaawansowany system monitoringu z możliwością wizualizacji wpływu obiektu na środowisko.

Ze względu na budżet, ale również środowisko, znaczna część elementów wyposażenia została wykorzystana ponownie, np. wtórne zastosowanie hartowanych tafli szkła w ścianach działowych znacznie obniża ślad węglowy i budżet inwestycji.


Jak wygląda wnętrze biura i jak się w nim pracuje? Pokażemy Wam już wkrótce!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0