data publikacji

Budynek Proximo, usytuowany w Warszawie u zbiegu ulic Prostej i Przyokopowej – tuż przy wejściu do stacji metra Rondo Daszyńskiego – otrzymał międzynarodowy certyfikat BREEAM na poziomie VERY GOOD.

Proximo Warszawa, certyfikat BREEAM
Proximo Warszawa, certyfikat BREEAM


Świetne skomunikowanie budynku (zaledwie 20 metrów od stacji metra, bliskość przystanków komunikacji miejskiej) było jednym z ważniejszych czynników, które wpłynęły na przyznanie Proximo tak dobrej oceny przez BRE (British Research Establishment).
Nie bez znaczenia była też dostępność alternatywnych środków komunikacji (stacja rowerowa Veturilo) oraz infrastruktura dla rowerzystów (parkingi, szatnie, prysznice).

Środowisko pracy

Proximo wysoko oceniono ponadto za przyjazne dla użytkowania środowisko pracy (doskonałe doświetlenie biur światłem dziennym, ponadnormatywny system klimatyzacji i wentylacji). Wysoko oceniono także zoptymalizowane i efektywne zarządzanie oraz monitorowanie parametrów budynku, a także wdrożenie szeregu rozwiązań energooszczędnych.
Wysoko oceniono zastosowanie przyjaznych środowisku materiałów budowlanych i wykończeniowych, które emitując minimalne ilości lotnych związków organicznych znacząco poprawiają jakość powietrza w biurach i pozytywnie wpływają na zdrowie, samopoczucie pracowników.

Komfort i standardy

Za przeprowadzenie procesu certyfikacji odpowiedzialna była firma Buro Happold, zajmująca się certyfikacją budynków w systemach BREEAM, LEED i DGNB. – Zdobycie przez Proximo certyfikatu BREEAM na poziomie VERY GOOD jest potwierdzeniem stosowanych wysokich standardów w zakresie budowania oraz zarządzania budynkami biurowymi z dbałością o komfort najemców oraz środowisko naturalne – komentuje Przemysław Iznerowicz, Dyrektor Projektu w Hines Polska. – Nad wdrożeniem energooszczędnych i przyjaznych użytkownikowi rozwiązań czuwaliśmy już od fazy projektu koncepcyjnego Proximo, dzięki czemu uzyskanie tak wysokiej oceny stało się relatywnie łatwe.

Biura, handel, restauracja

Proximo zaoferuje najemcom 28,3 tys. mkw. powierzchni w standardzie klasy A,  rozmieszczonej na 13 kondygnacjach nadziemnych, w tym ok. 2 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej, zlokalizowanej na parterze oraz 1. piętrze budynku.
W budynku będzie 435 miejsc parkingowych (w 3-poziomowym garażu podziemnym). Dla rowerzystów zaprojektowano bezpieczne stojaki na rowery, a także prysznice i szatnie. Dostępna na miejscu restauracja, kawiarnia, salon kosmetyczny oraz wewnętrzny dziedziniec zagospodarowany elementami małej architektury, będą stanowić przyjazne, a jednocześnie praktyczne, uzupełnienie kompleksu.


O projekcie
Autorem projektu architektonicznego Proximo jest polski oddział pracowni Rolfe Judd z Londynu. Eleganckie lobby recepcyjne oraz ogólnodostępny, wewnętrzny plac zaprojektowane zostały przez światowej sławy studio projektowe Pininfarina z Włoch.
Wyróżnikami Proximo są duże i efektywne powierzchnie pięter, niski współczynnik powierzchni wspólnych, doskonałe doświetlenie powierzchni. Generalnym wykonawcą Proximo jest Hochtief Polska.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0