data publikacji

Firma Deloitte wynajęła 11 tys. mkw. w biurowcu Q22, powstającym u zbiegu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej w Warszawie.

 

Polski oddział Deloitte, reprezentujący największą na świecie firmę świadczącą usługi z zakresu audytu, konsultingu, zarządzania ryzykiem oraz doradztwa finansowego i podatkowego, wynajął 11 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni w budynku biurowym Q22, realizowanym przez Echo Investment

Najemca wprowadzi się do swojej nowej siedziby w II kwartale 2016 r. Eksperci JLL reprezentowali Deloitte w procesie poszukiwania nowej siedziby oraz negocjowania warunków umowy. 

– Nowoczesny, a jednocześnie znakomicie zlokalizowany budynek Q22, to bardzo dobry wybór dla Deloitte i ważny element wspierający dynamiczny rozwój firmy w Polsce – komentuje Marek Metrycki, Prezes Deloitte w Polsce. – Nowa siedziba będzie przestrzenią sprzyjającą zarówno pracy zespołowej, jak i zadaniom indywidualnym. Będzie to świetnie skomunikowane, położone w biznesowym centrum miasta biuro, a jego organizacja i wystrój na pewno spełnią oczekiwania naszych pracowników. W Q22 przygotujemy także nowoczesną i funkcjonalną strefę spotkań z klientami, którzy również doceniają centralne położenie naszego biura. Do Q22 przekonała nas zasadnicza poprawa jakości bez istotnej zmiany miejsca pracy, a także prestiż tego projektu, który będzie stanowić najlepszą wizytówkę dla Deloitte.

Proces poszukiwania nowej siedziby dla Deloitte rozpoczął się ponad dwa lata temu. – Pomimo relatywnie wysokiej podaży biur w Warszawie, firmy poszukujące bardzo dużych powierzchni w dobrze położonym, wyjątkowym obiekcie powinny z odpowiednim wyprzedzeniem podejmować działania – mówi Jakub Sylwestrowicz, Dyrektor w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL. – Taki zapas czasu dał możliwość szczegółowej analizy dostępnych opcji i reakcji na zmieniające się warunki rynkowe, jak również pozwolił na uzyskanie atrakcyjnych warunków najmu. 

W przypadku Deloitte priorytetem była najwyższa jakość biura w dobrze skomunikowanej lokalizacji w centrum miasta. – Bardzo się cieszymy się, że wymagania Deloitte dotyczące lokalizacji i parametrów użytkowych powierzchni biurowej pokryły się w pełni z ofertą przygotowywaną przez Echo Investment w ramach inwestycji Q22 – dodaje Rafał Mazurczak, Dyrektor Działu Biur Echo Investment. – Jestem przekonany że Q22, jako jeden z najbardziej nowoczesnych projektów biurowych w Polsce, spełni oczekiwania pracowników Deloitte również ze względu na stylową architekturę i innowacyjne rozwiązania, które zwiększają jego energooszczędność, gwarantują komfortowe warunki pracy i minimalizują negatywny wpływ budynku na środowisko.

Q22 to 155-metrowy, nowoczesny budynek biurowy, powstający w biznesowym centrum Warszawy, przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II oraz ul. Grzybowskiej, oferujący ponad 50 tys. mkw. powierzchni biurowej na wynajem. Na parterze budynku znajdować się będzie reprezentacyjne, przeszklone lobby. Piętra od 2-14 oraz 18-39 budynku oferować będą powierzchnie biurowe, natomiast poziomy 14-17 przeznaczone będą pod funkcje specjalne, takie jak m. in. centrum konferencyjne, klub fitness czy część restauracyjną. W 5-kondygnacyjnym parkingu podziemnym najemcy będą mieli do swojego użytku 348 miejsc.


Biurowiec powstaje przy wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów i rozwiązań technologicznych, czego efektem ma być nowoczesna i świetlista bryła budynku. Q22 otrzymał certyfikat ekologiczny BREEAM Interim Excellent, z najwyższym w tej kategorii wynikiem w Polsce (79,1 proc.). Projekt budynku powstał w renomowanej pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates. Inwestorem i deweloperem Q22 jest Echo Investment.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0