data publikacji

W jakie rozwiązania będą inwestować polskie firmy w tym roku? Ochrona danych i większa mobilność - to priorytety większości szefów IT. 

IT okiem CIO

2015 rok zdominują produkty i usługi związane z mobilnością -  wynika z badania „IT okiem CIO”, przeprowadzonego przez Integrated Solutions (IS), integratora ICT należącego do Orange Polska. 

Rozwiązania i projekty

Okazuje się, że rozwiązania mobilne wybiera większość - 67 proc. badanych. Na liście tegorocznych inwestycji znalazło się też oczywiście bezpieczeństwo, na co wskazało 64 proc. CIO (Chief Information Officer). Na trzecim miejscu priorytetów firm znalazły się projekty dotyczące  infrastruktury IT.
- Nasze prognozy są zgodne z opiniami osób decyzyjnych w obszarze IT z polskich firm. W ubiegłym roku, szczególnie w drugiej połowie, wzrosło zainteresowanie rozwiązaniami mobilnymi. W naszym przypadku miało to przełożenie na rosnącą sprzedaż systemów do zarządzania smartfonami czy tabletami (Mobile Device Management) – wyjaśnia Leszek Hołda, prezes Integrated Solutions. – Ze względu na wysoką dostępność usługi wybierały ją zarówno średniej wielkości firmy, jak i duże korporacje.

Na co stawiają dyrektorzy IT?

A na jakie nowe trendy wskazywali w badaniu CIO? Na pierwszym miejscu znalazła się zdecydowanie chmura (54 proc.) oraz Big Data (34 proc.). Na mobilność – wskazało 23 proc. ankietowanych.
– Nasze badanie bardzo dobrze pokazuje różnice pomiędzy tymi rozwiązaniami, które CIO definiują jako konieczne do wdrożenia tu i teraz, jak technologie mobilne czy systemy ochrony informacji oraz takie, które choć znajdują się w kręgu zainteresowania, częściej padają w kontekście przyszłych planów. Do tej grupy zaliczają się m.in. usługi chmurowe, które systematycznie gromadzą wokół siebie grono sympatyków po stronie firm – podsumowuje Leszek Hołda.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0