data publikacji

Chcąc mieć wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani, powinniśmy zadbać o swój wizerunek. Wiedzę na ten temat można zdobyć na szkoleniach e-learningowych.

 

Według badania Agencji Badań Rynku i Opinii SW Research prawie 55 proc. Polaków interesuje się modą. Uważamy się za osoby raczej lub zdecydowanie modnie ubrane (56 proc.). Jednak dobry styl w ubieraniu się to nie tylko podążanie za nowymi trendami, ale odpowiednie dopasowanie stroju do własnej urody oraz do okoliczności.

Profesjonalny dress code

Kreowanie wizerunku poprzez ubiór to ważny element życia zawodowego i prywatnego. Widząc osobę po raz pierwszy, ludzie kształtują swoje zdanie o niej na podstawie wyglądu. Nie chodzi tylko o samą atrakcyjność fizyczną, ale także o kreowanie wizerunku za pomocą ubrania, fryzury, makijażu czy dodatków. Jak osiągnąć dobre, profesjonalne wrażenie?
– Inaczej ubierzemy się do pracy, a inaczej do kina czy na randkę. Choć powinniśmy czuć się wygodnie i podobać się sobie w tym, co nosimy, to w sytuacji zawodowej ubieramy się zgodnie z profesjonalnym dress codem. Stosowny będzie wyważony minimalizm, stonowane kolory i eleganckie dodatki – przypomina Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.

Podkreślić walory

Mogłoby się wydawać, że styl ubioru to domena kobiet. Jednak również mężczyźni powinni dostosowywać strój do okazji i do swojego wyglądu. Podobnie jak panie, mogą przy tym korzystać z prostej koncepcji „czterech pór roku”, która polega na dobraniu palety kolorów odpowiednich dla danego rodzaju urody. Zgodnie z czterema sezonami wyróżnia się urodę typu wiosna, lato, jesień i zima. Dzięki dobraniu właściwych odcieni i barw, można w prosty sposób podkreślić walory własnego wyglądu.
– W ramach jednego typu kolorystycznego można dowolnie łączyć różne elementy ubioru, a ich kolorystyka zawsze harmonizuje ze sobą. Gdy skompletuje się garderobę zgodnie z tą koncepcją, to kwestia dopasowania ubrań przestaje być problemem, a może stać się przyjemnością. Zainteresowanym dress codem i sztuką kreowania własnego wizerunku polecam bezpłatne szkolenie e-learning Akademii PARP „Umiejętności osobiste” – mówi Aneta Grzyb-Hejduk z Akademii PARP.
Oprócz sposobów na podkreślenie wyglądu, w szkoleniu e-learning „Umiejętności osobiste” można doskonalić umiejętności podejmowania decyzji, radzenia sobie ze stresem, wyznaczania celów czy zarządzania czasem. Uczestnicy szkolenia mają też szansę popracować nad swoją automotywacją oraz wykorzystaniem inteligencji emocjonalnej w życiu zawodowym.

Wiedza on-line

E-learning to doskonała metoda zdobywania nowej wiedzy. On-line można uczyć się w wolnej chwili, praktycznie w każdym miejscu - wystarczy tylko komputer (albo smart fon, tablet) i łącze z internetem.
Na portalu www.akademiaparp.gov.pl znajdują się 44 szkolenia e-learning w sześciu zakresach tematycznych: finansowo-prawnym, zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i osobiste, marketing i sprzedaż, wiedza ogólna i otoczenie biznesu oraz szkolenia dla szkoleniowców. Można także skorzystać ze szkoleń m-learning, dostępnych na smartfonach i tabletach.


Wszyscy przedsiębiorcy i pracownicy sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę. Wiedza zdobyta w szkoleniach e-learningowych potwierdzana jest certyfikatem. Projekt jest realizowany na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0