data publikacji

Human Capital Economy CEE Congress odbył się po raz pierwszy w Polsce.

W Hotelu Sheraton w Warszawie w dniach 7 i 8 października uczestniczyły w nim najważniejsze osobistości branży HR, Zarządzania Zasobami Ludzkimi, Liderzy Świata Biznesu i Administracji.

Międzynarodowe grono ekspertów, polityków, liderów biznesu i praktyków zarządzania zasobami ludzkimi miało okazję do debatowania na temat aktualnego stanu Kapitału Ludzkiego, a także do wypracowania rozwiązań na najbliższe lata. Jest to niezwykle ważne, szczególnie, że wyzwań stojących przed gospodarką Europy Środkowo-Wschodniej nie brakuje.

Jednym z kluczowych aspektów poruszanych podczas kongresu były migracje – zarówno zarobkowe Polaków, jak i te z bliskiego wschodu i Afryki do Polski. W debacie oxfordzkiej na ten temat udział wzięli: Władysław Kosiniak-Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej, oraz Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Kluczowymi były pytania o to, co zrobić, aby Polacy wrócili z Emigracji oraz kto będzie budować rozwój gospodarki w Europie Środkowo-Wschodniej.

Drugiego dnia odpowiadano natomiast na pytanie, czy praca jest dobrem wspólnym czy tylko partyjnym. Swoją wizję rynku pracy przedstawili liderzy polityczni: Joanna Shmidt - Członek Zarządu Komitetu Wyborczego „Nowoczesna”, Maks Kraczkowski - Poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość, oraz Włodzimierz Karpiński - Poseł na Sejm RP, Minister Skarbu Państwa w latach 2013-2015, Platforma Obywatelska.

W ciągu dwóch dni trwania kongresu debatowano również na tematy takie, jak:
- Rynek pracy a rozwiązania systemowe
- Edukacja i kariera ludzi młodych
- Czy naprawdę potrzebujemy więcej pracowników? Wyzwania starzejącego się społeczeństwa
- Narodowe modele zarządzania, jako szansa na międzynarodowy sukces
- Trendy, wyzwania i nowe modele prowadzenia polityki HR.

Swoją obecnością kongres zaszczycili m.in. Pani Minister Joanna Kluzik-Rostkowska, Pedro Pereira da Silva, Country Manager, Jeronimo Martins Poland, Joanna Makowiecka-Gaca, Prezes Zarządu, Polimex-Mostostal, Brian Tracy, International Keynote Speaker, Tomasz Hanczarek, Prezes Zarządu, Work Service.

Konferencję w znakomity sposób poprowadził dziennikarz Telewizji Polskiej- Krzysztof Ziemiec.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
0.0