data publikacji

Jak wybić się na pozycję lidera w swojej branży i ugruntować swoją pozycję? Jaka jest recepta na odniesienie sukcesu w branży?

Konrad Świrski | Prezes Transition Technologies

W obliczu niestabilnej sytuacji gospodarczej na rynku, dużej konkurencji oraz wciąż wzrastających potrzebach i wymaganiach klientów niewiele jest firm, którym udaje się wytrzymać to szaleńcze tempo rynkowe.

Firmy rozwijające się w branży IT, tworzące oprogramowania z myślą o dużym przemyśle, muszą mieć szczególnie na uwadze pojawiające się nowe trendy w dziedzinie innowacyjności i rozwiązań oraz konkurencję. Do tego należy dodać dynamiczne tempo przemian i zmian gospodarczych, niekiedy trudnych do przewidzenia.

Lider z doświadczeniem

Główną przesłanką ugruntowania pozycji technologicznej lidera jest bez wątpienia wieloletnie doświadczenie we wdrożeniach zaawansowanych projektów oraz wykorzystaniu najbardziej innowacyjnych rozwiązań, skutkiem czego jest szereg konkurencyjnych produktów, dostosowanych do potrzeb klientów.

Jedną z nielicznych polskich firm, które prężnie rozwijają się w sektorze IT, jest Transition Technologies, która opracowuje oprogramowania dla przemysłu, energetyki, rynku gazu oraz medycyny. Ich produkty już na etapie koncepcji oraz wczesnego projektowania mają określony, konkretny rynek zbytu i kanały dystrybucji, przełamując tym samym częstą praktykę, wedle której wytwarzany jest produkt, a następnie czeka się na nabywcę i poszukuje rynku zbytów. Takie nieszablonowe działanie pozwala na zaoszczędzenie kosztów oraz wzrost zysków. 

Wyróżnij się. Koniecznie!

Stabilność na rynku zapewnia różnorodna oferta, innowacyjność produktów oraz umiejętność reagowania, a także elastyczność w stosunku do potrzeb klienta i otoczenia. Te elementy sprawiają również, że firma staje się konkurencyjna i pożądana przez klientów. Przedsiębiorstwa w zakresie dostarczania usług IT, dbając o wygodę i czas klientów, udostępniają większość swoich rozwiązań na platformach mobilnych. Odbiorcy systemów mogą kontrolować ich działanie poprzez telefon czy tablet, nie ruszając się z domu.

Możliwości nieograniczone

Wszechstronne wykorzystanie smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych pozwala na wprowadzenie dodatkowych funkcjonalności do systemów IT i znaczne rozszerzenie ich możliwości, co w przyszłości może okazać się kluczem do zarządzania dla inżynierów i managerów.

– Jednym z naszych najnowszych osiągnięć jest centrum kompetencyjne technologii mobilnych, które śmiało wkroczyły w każdą dziedzinę gospodarki. Centrum Technologii Mobilnych Transition Technologies tworzy i dostarcza oprogramowanie zarówno na rynku aplikacji komercyjnych, korporacyjnych, jak i aplikacji rozrywkowych dla wielu firm w Polsce oraz światowych koncernów – komentuje Konrad Świrski, Prezes Transition Technologies.

Czynnik ludzki

Firma to nie tylko maszyny, innowacyjny sprzęt i pracownie. To przede wszystkim ludzie. O rozwoju i sukcesach firmy decyduje zespół pracowników, a świetnie wykwalifikowany personel może stać się kluczem do sukcesu. Z kolei w połączeniu z wykorzystaniem dostarczanych rozwiązań stanowią o jakości oraz innowacyjności linii produktowej i usługowej firmy.

Współpraca z innymi firmami może okazać się kamieniem milowym dla rozwoju przedsiębiorstwa. Co więcej, zawierane umowy partnerskie z globalnymi liderami i dostawcami technologii IT oraz ich potencjał i rozwiązania wspierają tworzenie produktów oraz zapewniają nieustanny rozwój firmy, gwarantując kompleksowość i najwyższą, jakość oferty, co pozytywnie wpłynie na stabilność naszego przedsiębiorstwa.

Współpracuj z najlepszymi

– Od wielu lat Firma Transition Technolgies współpracuje z partnerami technologicznymi światowych firm informatycznych, takimi jak Oracle, IBM, Microsoft, Hewlett Packard, SAP, Sparx Systems. Polska spółka dokonywała wdrożeń m.in. w Ameryce Północnej, Południowej, w Europie i na Bliskim Wschodzie. Z kolei dynamiczny rozwój firmy i kontrakty z największymi światowymi koncernami pozwolił na otwarcie biura w Stanach Zjednoczonych oraz przedstawicielstwa firmy w Niemczech – dodaje Konrad Świrski, Prezes Transition Technologies.

Pomimo niestabilnej sytuacji gospodarczej warto skupić się realizacji swoich projektów w obszarze technologicznym, dostarczając nowoczesne rozwiązania informatyczne swoim klientom, zarówno w specyficznych obszarach przedsiębiorstwa, jak i w uniwersalnych funkcjach zarządczych.


Doświadczenie, stały nacisk na rozwój i innowacje, a także wykwalifikowany zespół pracowników to wyznaczniki dzisiejszego sukcesu rynkowego.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
3.5