data publikacji

Budki telefoniczne, focus roomy, strefa chillout, multimedialne sale, parking dla rowerów i łazienki z natryskami –  to tylko niektóre z rozwiązań, zastosowanych w nowych biurach DHL Express w Warszawie i w Łodzi.

Przy projektowaniu nowych biur DHL postawiono na nowoczesny design, przestronność oraz przyjazną atmosferę
Biuro DHL to funkcjonalne, nowoczesne i przyjazne miejsce pracy ze strefą chillout

Pod uwagę wzięto różne style pracy i wiele elementów, wpływających na wygodę pracowników. Przemyślane i odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni, pozwala efektywnie korzystać z zalet open space. Niebanalne pomysły na aranżacje wnętrz, jasne ściany i meble w intensywnych kolorach, a wszystko z myślą o komforcie pracowników. Nowe miejsca pracy są przyjazne i pozytywnie działają na motywację ludzi. Już od samego początku w proces aranżacji biur zaangażowani byli pracownicy. Uczestnicząc w powołanych grupach warsztatowych, wypracowali najbardziej efektywne dla siebie rozwiązania. Najlepsze z nich wdrożono w łódzkim Customer Service i w głównej siedzibie firmy w Warszawie.

Przy projektowaniu obu biur postawiono na nowoczesny design, przestronność i jasność oraz przyjazną atmosferę. Zastosowane w nich rozwiązania, podkreślają charakter tych miejsc i współgrają z identyfikacją wizualną firmy.

Kantyna, open space, kawka w chillout

Do wejścia na Wirażową 37 zachęca umieszczona na ścianie galeria gwiazd z imionami i nazwiskami pracowników biura. Bo w myśl idei DHL na sukces firmy składa się zaangażowanie i praca każdego  z pracowników, ale tylko tworząc zespół AS ONE – można osiągnąć więcej. To tutaj, nieopodal lotniska Chopina, od prawie pół roku znajduje się centrala firmy oraz międzynarodowy lotniczy terminal kurierski DHL Express. W biurowcu, w którym funkcjonują kierownictwo, działy administracyjno-operacyjne i agencja celna, pracuje około stu osób.

Wspólna dla pracowników i kurierów kantyna codziennie serwuje dania zimne i ciepłe, w tym wegetariańskie. Biuro zaaranżowane w przestrzeni open space posiada wyznaczone strefy do pracy, spotkań, rozmów, relaksu czy spożywania posiłków. Zastosowane w nim funkcjonalne rozwiązania pozwalają na swobodną organizację miejsca pracy, zarówno w strefie cichej, jak i w zespołach. Dostosowanie do własnych potrzeb systemów meblowych – takich jak fotele, stoliki, sofy, poczekalnie, pufy, czy budki telefoniczne – nie stanowi najmniejszego problemu.

Jak przystało na najbardziej międzynarodową firmę na świecie, sale konferencyjne noszą nazwy kontynentów i krajów, a ich ściany zdobią fototapety z krajobrazami. W przestronnym jasnym biurze pracownicy mają do dyspozycji mnóstwo sal konferencyjnych i focus roomów, a na każdym piętrze znajdują się tzw. coffee pointy z ekspresem do kawy, miejscem do odpoczynku, muzyką i lodówką. Codziennie skosztować można świeżych, sezonowych owoców. Nie brakuje świeżej mięty, cytryny i imbiru.

Biuro na Wirażowej to funkcjonalne, nowoczesne i przyjazne miejsce pracy ze strefą chillout, w której można posłuchać muzyki, zrelaksować się na fotelu do masażu, zagrać w piłkarzyki lub w grę planszową, skorzystać z roweru treningowego. Nie brakuje szaf, półek i przeszklonej garderoby, a do przechowywania osobistych rzeczy służa lockersy.

– Projektując przyjazne miejsce pracy, wzięliśmy pod uwagę potrzeby różnych grup pracowników. Z pomocą projektantów stworzyliśmy przestrzeń wspierającą ich kreatywność, wyzwalającą pozytywne emocje i ułatwiającą wykonywanie im obowiązków. Nowe biuro to miejsce, gdzie pracownicy czują się dobrze, odczuwają komfort pracy, są zmotywowani, wypoczęci i chętniej podejmują nowe wyzwania. Osiągnęliśmy to, włączając ich w proces tworzenia – powiedziała Agnieszka Błaś, dyrektor operacyjny i członek zarządu DHL Express.

Focus na Bałuty

Łódzki Dział Obsługi Klienta DHL Express przy Targowej 35 to położone w samym centrum miasta miejsce z klimatem i świetnym dojazdem każdym środkiem transportu. Biuro przeszło adaptację w 2017 roku. Mieści się na drugim piętrze w zabytkowej fabryce włókienniczej. Panuje w nim styl industrialny, a duże przeszklenia zapewniają optymalne doświetlenie wnętrz. To nowoczesne, przestronne, wygodne i klimatyczne miejsce pracy dla ponad 130 pracowników.

– W naszym biurze postawiliśmy na optymalne połączenie ciekawego designu, funkcjonalności, przytulnego klimatu, gry kolorów, formy i światła... Zastosowaliśmy rozwiązania techniczne, które pozwalają nam na optymalne wykorzystanie przestrzeni tak, by sprzyjała z jednej strony komfortowi i efektywności pracy, a z drugiej strony budowaniu więzi wśród pracowników, przy jednoczesnym zachowaniu intymności niezbędnej do skupienia i efektywnego wykonywania obowiązków. Znalezienie tej równowagi było dla nas kluczowe w trakcie projektowania nowego biura – podkreśla Marta Wojewnik, Head of Customer Service DHL Express.

Biuro łączy lokalne elementy kulturowe i urbanistyczne Łodzi z nowoczesnym i międzynarodowym charakterem firmy. Umieszczone na ścianach hasła zostały wymyślone przez pracowników. Ściany zdobią fototapety, do których zdjęcia wykonał jeden z pracowników zespołu łódzkiego CS DHL Express. Pofabryczny charakter biura i nawiązanie kolorystyką do żółtoczerwonego logotypu dodatkowo podkreślają DHL-owość tego miejsca i nierozerwalną więź z Łodzią. Jest funkcjonalnie, ale przytulnie, w czym pomaga obecność naturalnych roślin w całym biurze.

Każdy pracownik posiada własne biurko i szafkę do przechowywania osobistych przedmiotów. Trudno nie zauważyć wyeksponowanych na ścianie statuetek, potwierdzających sukcesy pracy zespołowej. W biurze znajduje się wiele kanap, puf, foteli i stolików, czy też przytulnych wnęk do nieoficjalnych spotkań, gdzie można usiąść, napić się kawy z ekspresu, porozmawiać. Dla gości i pracowników mobilnych nie brakuje miejsc typu hot desk, gdzie w dowolnej chwili każdy może zaaranżować stanowisko do pracy. Do dyspozycji pozostają liczne sale spotkań, szkoleniowe, w tym sala kreatywna.

– Chcieliśmy stworzyć biuro przyjazne wszystkim pracownikom i naszym gościom. Wspólnie stworzyliśmy optymalną dla nas przestrzeń, którą możemy elastycznie dostosowywać do naszych zmieniających się potrzeb – wyjaśnia Marta Wojewnik, DHL Express.


Zgodnie z polityką proekologiczną DHL Express, nowe biura spełniają wysokie normy ekologiczne pod względem m.in. oświetlenia, energooszczędności i wentylacji w pomieszczeniach. Zielona polityka staje się tutaj standardem, a sami pracownicy, dając dobry przykład przez segregację i recykling, wpływają na kształtowanie postaw i zachowań proekologicznych.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0