data publikacji

Nowe biuro firmy Hybris Software to jeden z najważniejszych projektów architektonicznych, jakie zostały zrealizowane w Gliwicach na przestrzeni ostatnich miesięcy. Oklejsie.pl również dołożyła do niego cegiełkę.


Jesienią 2014 roku firma Hybris Software przeniosła się do nowej siedziby, położonej w samym sercu Gliwic. Co raczej nietypowe, wcześniej przez kilkadziesiąt lat mieścił się tu... dom handlowy – Ikar.

Centrum i potencjał

Hybris, oferujące kompleksowe rozwiązania dla branży e-commerce, od 7 lat inwestuje w Gliwickie Centrum Rozwoju Oprogramowania. Współpracuje z takimi markami jak Gucci, Samsung i Lufthansa.
Zorientowanej na pracowników firmie zależało, by nowe biura mieściły się w centrum miasta i miały sporą powierzchnię, na której, wzorem siedziby Google’a, będzie można zorganizować przestrzeń do pracy typu open space. Najstarszy dom handlowy na Górnym Śląsku okazał się mieć duży potencjał aranżacyjny i dawał spore możliwości rozwoju firmy w przyszłości. Wybór miejsca okazał się więc naturalny.

Zieleń, mobilne ściany

Od początku celem firmy było stworzenie miejsca pracy, odpowiadającego na potrzeby pracowników. Dlatego opracowano e-platformę, poprzez którą mogli oni przesyłać sugestie dotyczące biur już na etapie ich projektowania. To dzięki ich pomysłom w firmie można pisać właściwie po wszystkim – po ścianach, szybach i tablicach magnetycznych.
Hybris zajmuje pięć pięter starego domu handlowego. Na piątym mieści się kuchnia oraz... strefa relaksu, w której można w przyjemny sposób odnowić zasoby własnej, zapracowanej kreatywności.
O niezwykłości tego miejsca świadczy również zdobiąca je zieleń – we wnętrzach znajduje się kilka tysięcy roślin! Ciekawą innowacją było też wprowadzenie kontenerów jako alternatywy dla typowo biurowych, korporacyjnych pomieszczeń. W nich pracownicy spotykają się podczas zebrań, ale też pracują nad indywidualnymi projektami.
Zresztą siedziba Hybris jest nie tylko nowoczesna i w prawdziwie zachodnim stylu, ale również elastyczna. I nie chodzi tu o godziny pracy. Znajdują się w niej liczne mobilne ściany, które można łatwo przestawiać, zmieniając aranżację przestrzeni w zależności od potrzeb.
Więcej o projekcie i aranżacji biura przeczytacie w wywiadzie z autorami koncepcji architektonicznej z firmy Superpozycja Architekci.

Oklejanie wnętrz

Ostatnim etapem aranżacji wnętrz było zaprojektowanie oraz oklejenie ścian, ścianek i szkleń, które zdobią biuro. Tym zajęła się firma oklejsie.pl, o której pisaliśmy w poniższym artykule.
O jej wyborze zadecydowało doświadczenie – w zakresie oklejania użytkowego współpracowała już z takimi firmami jak Ergo Hestia, Possible czy Strellson – a także lokalizacja, która umożliwiała bieżące konsultacje projektów i znacznie usprawniła prace. Efekty najlepiej obejrzyjcie i oceńcie sami tutaj.

Dokumentację fotograficzną wykonał Przemek Skóra/ goodshot.pl.


– Jednym z naszych kluczowych założeń było zapewnienie jak najlepszego komfortu pracy, stąd też już podczas projektowania nowego biura chcieliśmy skupić się zarówno na walorach wizualnych, jak i jego ergonomii. Dzięki naszej koncepcji otwartej, zielonej przestrzeni pracownik przebywa w przyjaznym i miłym dla oka otoczeniu. Zrywamy w ten sposób także ze stereotypowym obrazem korporacyjnego biura z rzędami jednoosobowych biurek – komentuje Rafał Bałaga, dyrektor zarządzający Hybris Poland.

Na zdjęciach poniżej – sami możecie zobaczyć i ocenić efekt końcowy realizacji:

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0