data publikacji

Rosnąca elastyczność pracowników to trend, który może przełożyć się na wzrost wydajności w pracy, jeśli tylko dostarczymy pracownikom odpowiednich narzędzi.

Pracodawca powinien zadbać, żeby w każdej sytuacji podwładni dysponowali maksymalnym wsparciem technologicznym do wykonywania zadań.

Pojęcie „stanowiska pracy” w coraz mniejszym stopniu pasuje do tego, jak wyglądają współczesne biura. Obecnie pracownicy podczas całego dnia mogą wielokrotnie zmieniać miejsca, w których wykonują swoje obowiązki. Współczesne biura często są projektowane w taki sposób, aby osoby które w nich pracują, mogły swobodnie dobierać otoczenie do wykonywanych właśnie obowiązków. Jeśli potrzebują skupić się na dłuższej rozmowie telefonicznej, mogą wybrać jedną z małych salek spotkań. Kiedy muszą odbyć spotkanie ze współpracownikami, najlepiej nada się do tego sala konferencyjna. Z kolei, gdy potrzebują chwili odprężenia i skupienia mogą przenieść się do „strefy ciszy”. Dzięki temu rośnie ich wydajność oraz satysfakcja z wykonywanych obowiązków.

Pracodawca powinien jednak zadbać, żeby w każdej sytuacji podwładni dysponowali maksymalnym wsparciem technologicznym do wykonywania zadań. Przykładowo, jeśli pracownik korzysta ze sprzętu drukującego, powinien mieć możliwość druku z różnych urządzeń w firmie, jednocześnie zapewniając zgodność ze wszystkimi procedurami cyberbezpieczeństwa. Taką możliwość dają urządzenia drukujące Brother z funkcją uwierzytelniania kart - PrintSmart Secure Print +, które pozwalają na identyfikację drukującego za pomocą karty magnetycznej. Dodatkowo modele Brother oferują możliwość druku z urządzeń mobilnych, tak więc gdy podczas rozmowy telefonicznej dostaniemy pilnego maila z dokumentami, możemy je natychmiast wydrukować.

Praca nie tylko w biurze

Dzięki rozwojowi technologii możemy, równie wydajnie pracować zarówno siedząc w domu, w kawiarni czy nawet prowadząc samochód. Obecnie, jeśli tylko mamy dostęp do szerokopasmowego internetu, możemy wykonywać większość obowiązków, tak jak w biurze. Elastyczne podejście do miejsca i czasu pracy często budzi obawę menadżerów o wydajność pracowników. Jednak jak pokazują badania w rzeczywistości praca zdalna, wbrew potocznemu przekonaniu, przynosi lepsze rezultaty niż potocznie się uważa. Rozwój technologii pozwala także poszerzać spektrum zadań, które możemy wykonywać poza biurem.

Organizacja wideokonferencji nie jest już niczym skomplikowanym wystarczy wykorzystać kamerkę w laptopie w dowolnym miejscu np. siedząc w kawiarni czy z domowej kanapy załatwić szereg spraw urzędowych. Jeśli potrzebujemy zeskanować umowę, nie musimy już wracać do biura, możemy to zrobić nawet z siedzenia samochodu. Pomogą w tym ultramobilne skanery Brother, np. DS620, DS720D, DS820W czy DS920DW. Dzięki ich poręcznym rozmiarom zmieszczą się one w torbie na laptopa, a do ich zasilenia wystarczy gniazdo USB. Jednocześnie oferują one funkcjonalności dostępne do niedawna tylko w stacjonarnych urządzeniach.

Trend elastyczności będzie zdobywał rosnącą popularność. Możliwość pracy z dowolnego miejsca zajmuje coraz wyższą pozycję na liście wymogów potencjalnych pracowników, zwłaszcza tych z generacji Z i millenialsów. Odpowiedzialny menedżer musi sprytnie wykorzystać ten potencjał, gwarantując swojemu zespołowi zarówno przestrzeń, w której będą funkcjonować, jak i rozwiązania technologiczne, które w każdym miejscu pozwolą im na osiągnięcie 100% wydajności.

Piotr Baca, Country Manager w Brother Polska

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
0.0